Letné schladenie s Yin jogou, 26.7.

Kedy: 26.7. 2019, 17:00 – 20:00

Kde: Centrum Joga Zdravo, Námestie slobody 13

Cena: 30 EUR

Na workshope absolvujete 90 minútovú lekciu Yin jogy zameranú na stimuláciu toku energie Čchi v meridiánoch srdca a tenkého čreva a takisto sa dozviete nielen o fyzických ale aj emočno-psychických funkciách týchto orgánov, o ktorých ste doposiaľ možno netušili.

Dhšie dni, vyššie teploty a naša narastajúca energia sú predzvesťou leta.

Leto je najjangovejším obdobím roka, kedy všetko v prírode dozrieva a dospieva a podobne je to aj s nami. Nápady a idey, ktoré sme započali na jar, v lete vrcholia a naberajú na obrátkach, aby sme na jeseň mohli zbierať ich plody. Leto nás svojou energiou pozýva tráviť viac času von a s ľuďmi, zažívať nové veci a byť aktívnejší ako po zbytok roka. Všetko ale s mierou.


Je to obdobie, v ktorom vrcholí element Ohňa a aktívnymi orgánmi sú Srdce a Tenké črevo. Typickou charakteristikou Ohňa je jeho expanzívna povaha, ktorá ak prerastie svoje medze, môže mať ničivé dôsledky. Srdce má na starosti cirkuláciu krvi a energie Čchi, vďaka nemu dokážeme cítiť emócie, premýšľať a vnímať. Tenké črevo vstrebáva živiny z potravy a rozpoznáva to, čo je pre nás dobré a čo treba vylúčiť. A to na fyzickej i psychickej úrovni.


Yin joga je štýl jogy, ktorý nás prijme k spomaleniu a uvoľneniu a takisto pri nej naberáme väčšiu fyzickú flexiblitu a mobilitu a pôsobíme na energetické dráhy jednotlivých orgánov. Je skvelou kompenzáciou k yangovému letu, ale tiež doplnkom k aktívnemu cvičeniu počas celého roka.
Tento workshop je zameraný na osvojenie si základných znalostí o meridiánoch Srdca a Tenkého čreva a elemente Ohňa prislúchajúcich letu a na precvičenie zostavy, ktorou podporíte cirkuláciu krvi a tiež trávenie.

Program workshopu:

1. Teória elementu Oheň a meridiánov Srdca a Tenkého čreva (1 hodina)
2. Teória a ukážky Yinových pozícií– vysvetlenie ako ich robiť bezpečne (45 minút)
3. Samotná zostava Yin jogy (90 min)

Zvyšný čas venujeme prestávke a prípadným otázkam.

Viac informácií na    Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo +421 910 331 364

Počet miest limitovaný na 15!

Yin jogu si môžete vyskúšať každý pondelok a stredu o 20:00 v JOGA ZDRAVO na otvorených hodinách.

 

Teším sa na Teba,

Eva Mamrillová.© 2022 TY A JOGA | GDPR

Hľadať