Joga vo firmách a na firemných teambuildingoch

Joga na firemných akciách

Firemné teambuildingy sú úžasným spôsobom, ako so svojimi kolegami stráviť zmysluplný, zábavný a sebaspoznávací čas.

Joga je populárnou aktivitou aj na takýchto akciách a mne bude potešením sprevádzať cvičením jogy práve vás. 

Cvičenie jogy na firemnej akcii je veľmi špecifické, keďže ide častokrát o hlučné prostredie, kde majú ľudia na výber z rôznych aktivít a vyhradený čas býva obmedzený.

Každopádne, je to skvelá príležitosť ako svojim zamestnancom ponúknuť ochutnávku toho, čo joga prináša - fyzické uvoľnenie a psychické odľahčenie. 

Lekcie jogy na takýchto akciách sú zamerané viac pohybovo a tak, aby kompenzovali hlavnú fyzickú záťaž vašich zamestnancov - či už je to sedenie, alebo naopak dlhé hodiny na nohách či pri manuálnej práci. 

Joga priamo u vás v práci

Odsunúť stoly a stoličky v zasadačke, rozprestrieť podložky a na hodinku nechať prácu za dverami - ako vám to znie?  

Mnoho lídrov moderných firiem už pochopilo, že efektívny a výkonný zamestnanec, je hlavne oddýchnutý, spokojný a zdravý. 

Sedenie sa  dnes prirovnáva k novodobému fajčeniu: z dlhodobého hľadiska má totiž každodenné niekoľko hodinové sedenie za počítačom na zdravie toľko neblahých vplyvov, že sa ním vážne zaoberajú lekári a odborníci na pohyb.

 

Naše telo bolo totiž stvorené na všestranný pohyb, ktorý si dokážeme priniesť i do bežného pracovného života bez toho, že by sme sa museli prezliekať, odsúvať nábytok či vyťahovať podložku.

 

Na lekcii office jogy môžeme cvičiť na stoličke, prípadne v stoji, vedľa stoličky a pracovného stola a naučíte sa zostavu cvikov, ktorými vykompenzujete sedenie.

Cvičenie je zamerané na rozhýbanie kĺbov a chrbtice a aktiváciu svalov, vďaka čomu sa prekrví a okysličí celý organizmus a zaručene sa budete cítiť sviežejšie a príjemnejšie.

 

Fyzické cvičenie jogy priamo vplýva aj na kvalitu dychu - ten sa spomaľuje a prehlbuje sa, čo priaznivo vplýva na hladinu stresových hormónov v krvi a náš psychický stav, takže okrem benefitov pre telo si zažijete aj tento rozmer jogy.

Lekcia jogy priamo u vás v práci nie je len o zacvičení a ponaťahovaní si tela, čo je vskutku veľmi príjemné a potrebné, ale takisto o osvojení si techník, ktoré prispejú k lepšej odolnosti a zvládaniu stresu.

Office joga môže prebiehať rôznymi spôsobmi - priamo na stoličkách bez potreby sa prezliecť do športového oblečenia alebo klasicky, na podložkách a v oblečení vhodnom na jogu. 

 

Výhody jogy priamo u vás v práci:

 • Poskytnete svojim zamestnancom/kolegom skvelý benefit
 • Prispejete k work-life balance svojich zamestnancov a kolegov
 • Ušetríte čas presunmi do jogového centra
 • Utužíte vzťahy a kolektív
 • Strávite zmysluplný čas s kolegami
 • Naučíte sa, ako sa rozhýbať a ponaťahovať aj priamo pri pracovnom stole
 • Naučíte sa, ako pomocou dychu a všímavosti lepšie zvládať stresové situácie

 

Ako to bude prebiehať?

 • V prípade záujmu o jogu u vás v práci, vám zašlem dotazník, ktorý vyplní každý cvičiaci zamestnanec (kvôli zdravotnému stavu)
 • Dohodneme si pravidelný termín - 1-2x do týždňa alebo inak
 • Dohodneme si platobné podmienky
 • V prípade záujmu a potreby si dohodneme úvodné stretnutie a overíme si vzájomné sympatie :) 

 +421 910 331 364

info@tyajoga.sk

© 2024 TY A JOGA | GDPR

Hľadať