utorok, 26 január 2021 19:46

5 cvikov pre sedavé zamestnanie

Napísal(a)

Naučte sa 5 skvelých základných cvikov a zacvičte si ich kedykoľvek priamo na stoličke!

utorok, 26 január 2021 19:21

Čo je stres a čo s ním môžeme robiť?

Napísal(a)

Všetci sa zhodneme na tom, že stres je pre nás zlý. Ale prečo by stres prežil evolúciu, keby bol pre nás len škodlivý? 

piatok, 18 september 2020 20:31

Prečo by som mal cvičiť jogu individuálne?

Napísal(a)

Individuálne lekcie jogy - všetko, čo o nich potrebujete vedieť.

Vypočujte si nahrávku Joga nidry.

Profesia lektora jogy a vyhorenie.

štvrtok, 23 január 2020 12:38

Yin joga je možno jednoduchá, ale nie ľahká

Napísal(a)

Yin jogu som začala učiť v roku 2018 a za ten čas som pochopila, že sa tento štýl nikdy nestane mainstreamom. Mnoho ľudí, aj keď ju zúfalo potrebujú, odrádza jej pomalosť a fakt, že sa pri nej nezapotia, neposilnia “core”, nevyrysujú a neschudnú. Z tohto pohľadu by sa mohlo zdať, že je yin joga “nepotrebná”,“ľahká” alebo dokonca “nudná”. Moje myšlienkové pochody, ktoré si v niekoľko minútových výdržach všímam, nikdy nie sú nudné a naučiť sa ich púšťať a nerozvíjať, je všetko, len nie ľahké.

nedeľa, 12 máj 2019 21:12

Letné schladenie Yin jogou

Napísal(a)

Nespokojnosť nás ľudí s čímkoľvek čo je, ma fascinuje. V zime nadávame na mrazivé počasie, či prípadné čľapkanice, na jar nás otravuje premenlivosť počasia a dážď, v lete zas rozpálený mestský betón a chýbajúca klimatizácia v MHD a jeseň sa to síce snaží zachrániť farebným babím letom, ale aj to sa väčšinou skončí dobrou jesennou depkou.

Nuž, žiadny extrém nie je príjemný a ľudská povaha je už raz taká, že by chcela to, čo akurát nie je k dispozícii. Počasie však nezmeníme, preto je fajn nachádzať nástroje na zvládanie výziev, ktoré nám, nielen každé ročné obdobie, prináša.

Yin joga je známa tým, že okrem väčšej flexibility a mobility tela ňou priamo pôsobíme aj na stav orgánov. Pozície v Yin joge sú navrhnuté tak, aby sme v nich stimulovali prietok energie Čchi v energetických dráhach, meridiánoch, a tým dané orgány posilňovali a harmonizovali. Navyše nás svojou pomalosťou učí trpezlivosti, všímavosti a nereaktívnosti.

pondelok, 01 apríl 2019 14:34

Yin joga na jar

Napísal(a)

Každé ročné obdobie je niečím iné, špecifické a vyžaduje si aj od nás, iný prístup k svojej energii, činnostiam a starostlivosti o seba. Čo je to v prípade jari?

nedeľa, 09 september 2018 22:54

Yin joga - základné princípy

Napísal(a)

Yin joga spája pozície z indickej Hatha jogy a múdrosť čínskej medicíny o orgánových meridiánoch.

Hľadať