E v a M a m r i l l o v á

3 dôvody prečo joga so mnou

 

 
1. JOGA DOSTUPNÁ PRE VŠETKÝCH - Zdravý, funkčný a dlhodobo   udržateľný pohyb je pre mňa najväčšia priorita, preto u mňa nečakajte žiadne krkolomné pozície, ani pozície "pre efekt". 
Verím, že to nikto nezoberie osobne, lebo to nie je myslené zle, len jednoducho moja parketa je prinášať jogu ľuďom, ktorí nemajú ambície, prípadne ani zdravotné predpoklady na to, aby si dali nohu za hlavu, alebo stáli na hlave. 
Tiež veľmi rada ľudí na lekciách prekvapím nejakou "haluzou", ktorú by možno na joge nečakali a ešte radšej sa s vami pri tom zasmejem. 
 
2. KAŽDÁ LEKCIA INÁ - Lekcie zameriavam na rôzne témy a oblasti - niektoré sú viac dynamické a silové, iné zas viac relaxačné a uvoľňujúce, no všetky majú za úlohu rozhýbať telo zmysluplným spôsobom a dospieť k aktivácii parasympatického nervového okruhu, ako proťajšok k stresu, zhonu a multitaskingu, s ktorými sa mnohokrát potýkame. 

 

3. ZDRAVÝ A LÁSKAVÝ VZŤAH K SVOJMU TELU -  od detstva som mala veľmi problematický vzťah so svojím telom a doteraz je to pre mňa téma, v ktorej sa mám kam posúvať. Joga ako aj psychoterapia mi však ukázali, že vybudovať si zdravší, láskavý a prijímajúci vzťah k svojmu telu je možné vždy a je tiež veľmi potrebné a ozdravné na mnohých úrovniach. 

 

 

Špecializujem sa hlavne na individuálne lekcie, no vediem aj skupinové lekcie.  

Stretnúť ma môžete na    lekciách Zdravý chrbát v Yoga House, každý pondelok a stredu o 18:00, ako aj na   lekciách Yin jogy pre ženy každý pondelok o 19:30 (od 1.10.2023 každú stredu o 19:30). 

Mám takisto bohaté skúsenosti s vedením lekcií jogy pre firmy, či už pravidelné lekcie naživo alebo online pre zamestnancov alebo vedenie lekcií jogy na firemných teambuildingoch

Moja filozofia v učení jogy:

Joga je hlavne o práci s pozornosťou a uvedomovaním si seba, ako aj o vytváraní prostredia v sebe, ktoré podporí pokojnú, láskavú a súcitnú myseľ. Keďže bežný život sám o sebe prináša dostatok výziev a náročných situácií, lekcie jogy vediem tak, aby boli pre nás všetkých zdrojom a posilnením, oddychom, prípadne príjemným nabudením – podľa toho, čo je aktuálne potrebné.

Do  praxe jogy  prinášam  dôraz na pestovanie láskavosti, súcitu, spočinutia a oddychu, ktoré v dnešnej dobe tak veľmi potrebujeme. 

Čo môžete od mojich lekcií očakávať:

Neučím ásany, teda pozície, ale vediem ľudí k vnímavému a funkčnému pohybu, vnímaniu a cíteniu seba, svojich aktuálnych potrieb a možností, vzhľadom na individuálne potreby každej študentky a študenta. A to je schopnosť, ktorú možno preniesť kamkoľvek – na futbalové či golfové ihrisko, tenisový kurt, do tanca, či do posilňovne, a v neposlednom rade i do vzťahu so sebou aj s ostatnými.  

Kto sú moji klienti?

Moji klienti sú zväčša ľudia, ktorým z rôznych dôvodov vyhovuje individuálny prístup. Buď sú to dôvody časové, alebo zdravotné. Prípadne s jogou začínajú a necítia sa ešte na skupinovú lekciu.

Zároveň všetkých spája jedna dôležitá vec: cítia, že chcú od lekcií jogy viac, ako len fyzické cvičenie, lepšiu flexibilitu alebo väčšiu silu.

Cítia, že potrebujú spomaliť, vytvoriť si čas pre seba, zamerať sa na prácu s mysľou a svojím prežívaním. Zažívajú v živote zhon, stres a tlak a túžia to zmeniť. Pre mnohých je to jediný čas v týždni, kedy sa môžu venovať výlučne sebe. 

 

Certifikované kurzy:

Power joga, Yogo, Bratislava, 2016, 50 hod.

Yin yoga, Angela Jervis-Read, Praha, 2017, 50 hod.

Joga jako vědomá cesta, Praha, 2019-2021, 210 hod.

Aktuálne vo    facilitačnom výcviku Proces orientovanej práce v trvaní 3,5 roka, začiatok september 2022. 

 

 

Prečítajte si, čo o lekciách jogy so mnou hovoria moji klienti a študenti.

 

 

 

 

 +421 910 331 364

 

 

info@tyajoga.sk

© 2024 TY A JOGA | GDPR

Hľadať