Skupinové lekcie jogy a kurzy

Aktuálny rozvrh nájdete nižšie

Moje skupinové lekcie jogy sú vždy tematicky orientované na konkrétnu oblasť tela a rozvoj jej sily a mobility. Na všetkých lekciách rozvíjame všímavosť a láskavosť k sebe cez pohyb a vnímanie tela.

Mojim hlavným zámerom je cez jogu v ľuďoch prebudiť záujem a všímavosť voči sebe, cítenie tela aj na jeho najhlbších úrovniach, pretože to dokáže ovplyvniť všetky oblasti nášho života.

 

KURZ MINDFUL YIN JOGA 

Yin joga je pomalý štýl jogy, pri ktorom sa v pozíciách zotrváva niekoľko minút a využívajú sa jogové pomôcky. Tento štýl jogy je zameraný na prácu so spojivovými tkanivami – fascie, šľachy, väzy a kosti a takisto s energetickými dráhami podľa Tradičnej čínskej medicíny (TČM) – meridiánmi.

 

Čo bude obsahom kurzu:

 

 • Každá lekcia bude zameraná na jeden z elementov podľa TČM a orgány, ktoré danému elementu prislúchajú.
 • Teória elementov, meridiánov a orgánov z pohľadu fyzického a emočného zdravia podľa TČM
 • Hĺbková relaxácia tela a mysle
 • Mindfulness a meditácia
 • Naučíte sa ako používať jogové pomôcky v yinových pozíciách podľa svojich potrieb, aby ste mohli cvičiť aj sami doma

Kurz je určený pre každého, kto: 

 • Chce sa naučiť lepšie zvládať a pracovať so stresom, emóciami a myšlienkami.
 • Chce porozumieť širším súvislostiam medzi fyzickým a emočným zdravím.
 • Ocení pomalé tempo cvičenia.
 • Hľadá kompenzáciu k dynamickému a/alebo silovému tréningu.
 • Chce sa hlbšie ponoriť do techník Mindfulness a meditácie.
 • Chce sa naučiť štýl jogy vhodný na večernú prax alebo na dni, kedy sa cíti vyčerpaný fyzicky alebo psychicky.
 • Vo všeobecnosti sa cíti fyzicky a/alebo psychicky vyčerpaný.
 • Chce začať s meditáciou, alebo chce svoju meditačnú prax posilniť a zažiť inak.

 

Yin joga môže byť a mala by byť praktizovaná, ako doplnok k iným pohybovým aktivitám, ktoré sú aktivačné a dynamickejšie.

 

Viac informácií a registrácia

 

ZDRAVÝ CHRBÁT

Boľavý chrbát dnes rieši mnoho ľudí. Ten je však veľa krát výsledkom celkového stavu tela a aj mysle.  Na to, aby sme žili bez bolesti a mohli sa hýbať do vysokého veku bez pomoci, je potrebné pestovať prepojenosť a funkčnosť celého tela, nielen na podložke, ale i v bežnom živote. Lekcia, na ktorej sa okrem výdatného posilnenia a hlbokého uvoľnenia, takisto dozvieš zaujímavé informácie o svojom tele a jeho fungovaní a naučíš sa, ako s ním pracovať tak, aby dosiahlo svoje optimum. 
V joge vyzdvihujem funkčnosť pohybu, plynulosť a prepojenie celého tela. Na hodine, okrem inštrukcií k ásanam, rada zdieľam aj zaujímavosti o tele a súvislosti medzi jednotlivými partiami tak, aby sme svoje telo spoznali, pochopili ho v pohybe a samozrejme aplikovali do každodenného života.
 
Každý pondelok a streda o 18:00 v Yoga House
 
 

SILA A MOBILITA V JOGE 

Jogu si ľudia veľakrát predstavujú ako pomalé, naťahovacie cvičenie, ktoré si spájajú iba s flexibilitou alebo ako akrobatické kúsky, čo je do veľkej miery spôsobené obrázkami extrémnych pozícií na internete. 

Joga však ponúka oveľa viac. Aj vďaka nej môže človek zosilnieť a rozhýbať sa, teda mobilizovať chrbticu a kĺby, čo je základ zdravého, funkčného a bezbolestného tela a pohybu, ktorý je dlhodobo udržateľný a podporuje nás v každodenných činnostiach alebo iných pohybových aktivitách.

Kurz Sila a mobilita v joge je postavený tak, že sa na každej lekcii zameriame na konkrétnu oblasť tela a jej prepojenie s ostatnými časťami, pretože nič v našom tele nefunguje oddelene. 

Lekcie obsahujú úvodnú časť, v ktorej danú časť precítime a preskúmame jej základné pohyby a následne ju rozhýbeme v komplexnejšej zostave, v ktorej podporíme jej mobilitu, teda pohyblivosť, ale takisto silu. 

Vysvetlíme si základné princípy pohybu, ktoré možno aplikovať kdekoľvek, nielen v joge, a budeme si prechádzať základné ásany, s ktorými sa na lekciách jogy zaručene stretnete. 

Zámerom kurzu je, aby každý človek spoznal a precítil svoje telo v pohybe a mohol si jednotlivé pohyby a ásany prispôsobiť svojim možnostiam, aby zosilnel a rozhýbal sa spôsobom vhodným pre jeho telo.

Kurz je určený pre začiatočníkov, ale aj skúsenejších jogínov, ktorí hľadajú hlbšie pochopenie svojho tela v pohybe, alebo si chcú detailnejšie prejsť základy jogových pozícií.

Cvičíme v príjemnom tempe, v ktorom máš čas pokojne a zhlboka dýchať, uvedomovať si a precítiť svoje telo, čo prispieva aj k odbúraniu stresu a psychickej pohode.

 

 

Aktuálne kurz neprebieha.  

 

YOGA HOUSE BRATISLAVA 

Yin Joga

KURZ

Streda

19:30 - 21:00

YOGA HOUSE BRATISLAVA

Zdravý chrbát

Pondelok a streda

18:00 - 19:20

 

 

© 2023 TY A JOGA | GDPR

Hľadať