Skupinové lekcie jogy a kurzy

Aktuálny rozvrh nájdete nižšie

Moje skupinové lekcie jogy sú vždy tematicky orientované na konkrétnu oblasť tela a rozvoj jej sily a mobility. Na všetkých lekciách rozvíjame všímavosť a láskavosť k sebe cez pohyb a vnímanie tela.

Mojim hlavným zámerom je cez jogu v ľuďoch prebudiť záujem a všímavosť voči sebe, cítenie tela aj na jeho najhlbších úrovniach, pretože to dokáže ovplyvniť všetky oblasti nášho života.

 

OTVORENÉ LEKCIE MINDFUL YIN JOGA 

Yin joga je pomalý štýl jogy, pri ktorom sa v pozíciách zotrváva niekoľko minút a využívajú sa jogové pomôcky. Tento štýl jogy je zameraný na prácu so spojivovými tkanivami – fascie, šľachy, väzy a kosti a takisto s energetickými dráhami podľa Tradičnej čínskej medicíny (TČM) – meridiánmi.

 

Lekcie sú určené pre každého, kto: 

  • Chce sa naučiť lepšie zvládať a pracovať so stresom, emóciami a myšlienkami.
  • Chce porozumieť širším súvislostiam medzi fyzickým a emočným zdravím.
  • Ocení pomalé tempo cvičenia.
  • Hľadá kompenzáciu k dynamickému a/alebo silovému tréningu.
  • Chce sa hlbšie ponoriť do techník Mindfulness a meditácie.
  • Chce sa naučiť štýl jogy vhodný na večernú prax alebo na dni, kedy sa cíti vyčerpaný fyzicky alebo psychicky.
  • Vo všeobecnosti sa cíti fyzicky a/alebo psychicky vyčerpaný.
  • Chce začať s meditáciou, alebo chce svoju meditačnú prax posilniť a zažiť inak.

 

Yin joga môže byť a mala by byť praktizovaná, ako doplnok k iným pohybovým aktivitám, ktoré sú aktivačné a dynamickejšie.

Každú stredu o 19:30 v Yoga House.

Registrácia na tomto linku.

 

ZDRAVÝ CHRBÁT

Boľavý chrbát dnes rieši mnoho ľudí. Ten je však veľa krát výsledkom celkového stavu tela a aj mysle.  Na to, aby sme žili bez bolesti a mohli sa hýbať do vysokého veku bez pomoci, je potrebné pestovať prepojenosť a funkčnosť celého tela, nielen na podložke, ale i v bežnom živote. Lekcia, na ktorej sa okrem výdatného posilnenia a hlbokého uvoľnenia, takisto dozvieš zaujímavé informácie o svojom tele a jeho fungovaní a naučíš sa, ako s ním pracovať tak, aby dosiahlo svoje optimum. 
V joge vyzdvihujem funkčnosť pohybu, plynulosť a prepojenie celého tela. Na hodine, okrem inštrukcií k ásanam, rada zdieľam aj zaujímavosti o tele a súvislosti medzi jednotlivými partiami tak, aby sme svoje telo spoznali, pochopili ho v pohybe a samozrejme aplikovali do každodenného života.
 
Každý pondelok a streda o 18:00 v Yoga House.
 
  

 

YOGA HOUSE BRATISLAVA 

Yin joga

Streda

19:30 - 21:00

YOGA HOUSE BRATISLAVA

Zdravý chrbát

Pondelok a streda

18:00 - 19:20

 

 

© 2023 TY A JOGA | GDPR

Hľadať